Home / Wasilków  / Jurajski park dinozaurów

Jurajski park dinozaurów

Jurajski Park Dinozaurów w Jurowcach otwarty został w 2008 roku, a więc stanowi młodą atrakcję turystyczną Podlasia. Jest to atrakcja skierowana szczególnie do dzieci, które mogą się zapoznać nie tylko z wyglądem ale i z historią dinozaurów na Ziemi.

Na początku musimy zapłacić za wejście, które nie jest tanie i rodzinę wielodzietną może narazić na spory wydatek. Bilet normalny kosztuje tu aż 16zł, a ulgowy (do 12lat) 13zł – ceny w sezonie 2016. Dzieci do 4 roku życia, by zobaczyć dinozaury na podlasiu wchodzą za darmo. Nie są tu pobierane żadne opłaty za robienie zdjęć, a więc można spokojnie zabrać ze sobą aparat.

Po wszystkich opłatach udajemy się piękną alejką, gdzie witają nas tablice informacyjne prezentujące epokę w której żyły dinozaury. Nie spędzamy tu jednak zbyt dużo czasu, ponieważ już zza drzew wyłania się największy z tutejszych dinozaurów – diplodok, który ma 27m długości i 10m wysokości. Przy każdym z dinozaurów w Jurowcach organizatorzy postawili tabliczkę informującą o nazwie, wymiarach oraz okresie życia dinozaura. Ta baza wiedzy pozwoli naszym pociechom dowiedzieć się więcej na temat ekscytujących eksponatów, a i nas samych niekiedy zainteresuje ciekawostkami z życia pradawnych gadów.

Do dinozaurów nie możemy bezpośrednio podejść, ponieważ są one ustawione za barierkami. Trochę szkoda ale przynajmniej eksponatów nikt nie zniszczy i będą dłużej służyć. Dla osób, którym nie wystarczy sam widok i chciałyby je dotknąć ustawiono jednego dinozaura do którego możemy się nawet przytulić. Dodatkowo przy wyjściu czeka na turystów niespodzianka – paszcza tyranozaura, w której można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na terenie Jurajskiego Parku Dinozaurów wystawiono 27 eksponatów, jednak organizatorzy nie wykluczają, że liczba ta może się powiększyć, a za jakiś czas wszystkie dinozaury mogą zostać wymienione, by wrócić tutaj ponownie i po raz drugi nas zadziwić.

Jurajski Park Dinozaurów jest częścią Parku Rozrywki. W okolicach Białegostoku jest to jedno z niewielu takich miejsc. Po zwiedzaniu ścieżki edukacyjnej o dziejach Ziemi dzieci z pewnością zaciągną rodziców na atrakcje dostępne tuż obok: karuzele, autodrom, trampoliny, tor kartingowy, park linowy, strzelnice, dmuchańce itp. zabawki. Polecamy Państwu także spacer do zlokalizowanego tuż obok Skansenu – Muzeum Wsi w Jurowcach. Obiekt jest naprawdę warty uwagi każdego turysty.


Wykonanie strony AAOO.pl - strony internetowe - https://www.aaoo.pl