Home / Białystok  / ZOO

ZOO

Obecnie Akcent ZOO ma status ogrodu zoologicznego. Znajduje się na terenie zabytkowego Parku Konstytucji 3 Maja. Obiekt powstał w latach 60-tych ubiegłego wieku i pełnił funkcję tymczasowego miejsca służącego do przechowywania zwierząt. W 2010 r. Prezydent Miasta Białegostoku podjął decyzję o przebudowie ZOO – miejsce to przeszło dużą metamorfozę.

Białostocki ogród zoologiczny zajmuje powierzchnię ponad 3 ha. Obiekt można oglądać całą dobę i przez cały rok – z alejki zewnętrznej. Natomiast na noc zamykana jest alejka wewnętrzna. Wejście na teren ZOO jest bezpłatne. Odwiedzający mają do dyspozycji ławeczki, a także pomost nad stawem i kładkę widokową z ławkami.

Aktualna koncepcja zakłada, że kolekcje zwierząt stanowią dziko żyjące gatunki występują w Polsce, w tym na Podlasiu. W ogrodzie zoologicznym można więc zobaczyć drapieżniki, takie jak niedźwiedź, ryś, żbik. Obok ssaków drapieżnych mieszkają tu ptaki drapieżne (myszołów, puchacz). W pobliżu żbików swoją przestrzeń mają kozy, a przy kładce – bociany. Staw zamieszkuje ptactwo wodne. W mini zoo są świnki wietnamskie i króliki. Ponadto w ZOO można oglądać żubra, koniki, osły, jelenie i daniele. Jest też ptactwo domowe, w tym kurki czubatki.

Interesującym elementem wypełniającym przestrzeń są również rośliny. W ostatnim czasie na terenie ogrodu powstały ciekawe kompozycje roślinne oraz założono barwne rabaty kwiatowe. Dodatkowo ZOO posiada ułatwienia dla osób niewidomych i słabowidzących (specjalne terminalne i tablice).


Wykonanie strony AAOO.pl - strony internetowe - https://www.aaoo.pl